5 emniyet müdürü görevden alındı!

Dün sabah saatlerinde başlayan ve bazı bakanların oğulları ve iş adamları gözaltına alınmıştı! Türkiye’yi sarsan operasyonlarının ardından bu sabah da başka bir şafak hamlesi geldi. 5 emniyet müdürü görevden alındı. İstanbul Emniyeti’nde sıcak saatler yaşandı. Ayrıntılar haberevet.com’da oalcaktır.
Türkiye düne ülkeyi derinden sarsan bir şokla uyandı. “Büyük Rüşvet” adıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı şafak operasyonuyla İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş adamı Ali Ağaoğlu ve Ebru Gündeş’in eşi Reza Zarrab’ın da aralarında bulunduğu 84 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde 5 şube müdürü görevden alındı. Görevden alınan müdürler arasında İstanbul’daki rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu yürüten isimler de var.

İstanbul Emniyeti’nin operasyon yetkisine sahip 5 üst düzey emniyet müdürü görevden alındı.

Görevden alınan isimler şunlar:

Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı

Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhal

Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç

Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse

Bir önceki yazımız olan Genç müzisyenden kanlı baskın başlıklı makalemizde baskın, genç ve kanlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,