Arkadaşı Yardım Etmiş


İstanbul’da dün gerçekleştirilen 10 milyon liralık soygunun detayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

İstanbul Fatih’te banka nakil aracından 10 milyon liralık soygun gerçekleştiren güvenlik görevlisine bir arkadaşının yardım ettiği belirlendi.

Fatih’te dün gerçekleştirilen 10 milyon liralık soygunun detayları ortaya çıkmaya başladı. Olayı inceleyen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, para nakil aracını soyan güvenlik görevlisi Kemal Y.’nin bir arkadaşından yardım aldığını belirledi. Diğer güvenlik görevlisi arkadaşı Mustafa Göker’i banka aracının kasasına kilitleyen Kemal Y.’nin Aksaray’da aracı terk ettiği ve 3 milyon 600 bin Amerikan Doları ve 2 milyon 900 bin Türk Lirası ile taksiye bindiği tespit edildi.

Polisin edindiği ilk bilgilere göre kendisini bekleyen arkadaşıyla buluşan Kemal Y., kiralık bir otomobille kaçışı sürdürdü. İki kafadar, kiraladıkları otomobili akşam saatlerinde firmaya geri iade etti. Polis, 4 yıldır aynı firmada çalışan Kemal Y. ve kendisine soygunda yardım eden arkadaşını yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir önceki yazımız olan Teröristler araç yaktı telefon çaldı başlıklı makalemizde araç, çaldı ve telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,