Çocuklarımın babası eniştemmiş

İzmir’de hurdacılık yapan Osman Ç. ayrıldığı eşinden doğan çocukların kendisinden değil eniştesinden olduğunu öğrendi.

ÇOCUKLARIN BABASI ENİŞTESİ ÇIKTI

Osman Çürümez, 23 yıl önce köylüsü Nimet Şahin ile evlendi. Çiftin 19 yıl önce oğulları, 16 yıl önce de kızları doğdu. Osman Çürümez dört yıl önce İstanbul’a çalışmaya gitti. Bir süre sonra eşi Nimet Şahin’in evdeki eşyaları satıp çocukları yanına alarak Ankara’daki ailesinin yanına yerleştiğini öğrendi. Telefon açtığı eşi Nimet Şahin’in “Çocuklar senden değil” demesiyle yıkıldı. Hemen boşanma davası açtı. Nimet Şahin’i kusurlu bulan mahkeme 2009 yılında çifti boşadı. Osman Çürümez çocukların kimden olduğunun tespiti için de dava açtı.

Çocukların kendisinden olmama ihtimali üzerine Osman Çürümez, ikisini de annelerine vermeyi kabul etti. Mahkeme çocuklar için ayda 50’şer TL nafaka bağladı. Mahkemeye başvurup DNA testi yaptıran Çürümez, çocukların kendisinden olmadığını ortaya çıkardı ve nüfus müdürlüğüne gidip çocukların kaydını kendi nüfusundan sildirdi.

HAKARET VE TEHDİT SUÇUNDAN DA MAHKUM ETTİRDİ

Osman Çürümez kendisine ’g…t’ diyen eşine açtığı hakaret davasını da kazandı. Nimet Şahin, hakaret suçundan bin 800 lira para cezasına çarptırıldı. Osman Çürümez eşinin kendisini ölümle tehdit ettiği iddiasıyla da şikayetçi oldu. Mahkeme Nimet Şahin’i tehdit suçundan 9 ay hapse mahkum etti. Yargıtay cezayı onadı. Osman Çürümez hapis cezası alınca ortadan kaybolan eski eşini dedektif gibi izleyip Denizli’de buldu ve polise haber verdi. Yakalanan Nimet Şahin para cezasını da ödemediği için toplam 1 yıl hapis yattı.

HAYATIMI KARARTTILAR

Osman Çürümez, çocukların, ablasının eşi Ahmet Yayalevi’nden olduğunu öne sürdü.

Osman Çürümez, eski eşi Nimet Şahin ve çocukların babası olduğunu iddia ettiği ablasının kocası Ahmet Yayalevi’ne de adli yardım talepli, 100 bin lirası maddi, 100 bin lirası manevi olmak üzere 200 bin liralık tazminat davası açtı. Osman Çürümez, avukatı Sedat Süner aracılığıyla İzmir 6’ıncı Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığı davanın dilekçesinde şöyle dedi:

“Yıllarca çocuklara ben baktım. Onların her şeyine koşturdum. Ama çocuklar benim değilmiş. Çocuklarımın babası, benim eniştemmiş. İzmir’de yakın oturuyorduk. Eski eşim, o ve ben, kot yıkama fabrikasında çalışıyorduk. Onu baba bildim. Bu kadar büyük ahlaksızlık yapacağını aklımdan geçirmedim. Beni topluma rezil ettiler. Bu olaylar benim psikolojimi bozdu. Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüm. Benim hayatımı karartılar.”

ÇOCUKLARA ANNE BAKMIŞ

Tazminat davasının bugün görülen son duruşmasına Osman Çürümez, avukatı Sedat Süner ve davalı Nimet Şahin ile Ahmet Yayalevi katıldı. Hakim Orhan Demir, Adli Tıp Kurumu’ndan gelen DNA raporunu okudu. Raporda, çocukların babasının Ahmet Yayalevi olduğunun yüzde 99.9 olduğunun belirtildiğini açıkladı. Davalılara, rapora bir diyecekleri olup olmadığını sordu. Nimet Şahin, “Çocuklarıma ben baktım. Davacının bir katkısı olmadı. Maddi tazminat isteği haksızdır. Manevi tazminat da gerekmez, davanın reddine karar verilsin” dedi. Ahmet Yayalevi de, “Çocuklara annesi baktı. Davacının bir katkısı olmadı. Maddi tazminatı kabul etmiyorum” diye konuştu.

Hakim Orhan Demir, davanın kısmen kabulüne karar verdiğini belirtip, Nimet Şahin ile Ahmet Yayalevi’ni yasal faizi hariç 9 bin 594 lirası maddi, 10 bin lirası manevi olmak üzere toplam 19 bin 594 lira tazminat ödemeye mahkum etti. Osman Çürümez’in avukatı Sedat Süner, verilen tazminatın az olduğunu belirtip, kararı temyiz edeceklerini söyledi. Duruşmaya birlikte gelen Nimet Ş. ile Ahmet Yayalevi adliyeden yine birlikte ayrıldı.

Bir önceki yazımız olan Babasının kullandığı traktörün altında kaldı başlıklı makalemizde altında, Babasının kullandığı ve kaldı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,