En İyi Ve En Popüler İrc Sohbet Siteleri

Superonline
PowerFM
SuperOnline2
SohbetOdam
Anet
IRCTR
Adanet
UlakNet
Cesan
Prizma
Kanal 7
Dominet
Zurna
DorukNet
Fornet
iXir
DalNet
MyNet

mIRC bir olan Internet Relay Chat için (IRC) istemcisi , Windows , 1995 yılında oluşturulan ve geliştirilen Khaled Mardam-Bey . Bu tamamen işlevsel bir sohbet programı olmasına rağmen, kendi entegre betik dili yapar genişletilebilir ve çok yönlü. mIRC olarak tarif edilmiştir Windows için mevcut en popüler IRC istemcileri biri.  Bu gelen 40 milyon kez indirildi CNET ‘in Download.com hizmet. 2003 yılında, Nielsen  NetRatings mIRC sıralanır ilk on en popüler internet uygulamaları.

Khaled Mardam-Bey, ilk hissettim çünkü o mIRC oluşturmaya karar verdiğini ifade IRC istemcileri Windows bazı temel IRC özellikleri yoksun için. Daha sonra nedeniyle meydan ve insanlar onun çalışmalarını takdir gerçeğine geliştirerek devam etti. Yazar onun sonraki popülerlik onu mIRC dışında bir yaşam yapmak için izin belirtmektedir.  mIRC shareware ve 30 günlük deneme süresinden sonra kayıt için ödeme gerektirir.

Geliştirici sürümü 5.91 desteklemek için final olduğunu bildiren 16-bit , Windows;  6.35 desteklemek için son olan Windows 95 , NT 4.0 , 98 , ve ME . Güncel sürümü destekler Windows 2000 ve daha sonra.

mIRC ayırt edici özellikleri bir numarası vardır. Fazla her bir versiyonu ile geliştirilen kendi betik dilidir. Betik dili özel komutları (takma ad) gibi programa küçük değişiklikler yapmak için kullanılır  aynı zamanda tamamen davranış ve mIRC görünümünü değiştirmek için kullanılabilir. Bir başka iddia özelliği aracılığıyla, mIRC dosya paylaşım yetenekleri olan DCC dosya sunucusu yerleşik featuring protokol.

MIRC 7.1 ile başlayarak, 30 Temmuz 2010 tarihinde yayımlanan  Unicode ve IPv6 desteklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan İftarda Sohbet Chat başlıklı makalemizde iftarda sohbet, oruç tutanlar için sohbet ve sahurda sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,