Hangi takım Taraftarı Hangi Partiye oy veriyor


Hafta sonu oynanan ve Beşiktaş-Galatasaray derbisinde yaşanan olaylardan yola çıkarak, 3 büyük takım taraftarının desteklediği siyasi partiler üzerine detaylı bir araştırma yapan GENAR Araştırma Şirketi yapmış oldukları araştırma sonuçlarını Habertürk’de ‘Akşam Raporu’ programında açıkladı.
EN ÇOK TARAFTARI BULUNAN TAKIM GALATASARAY

27 büyükşehirde, 1001 kişi üzerinde yapılan araştırmada vatandaşlara ilk olarak hangi takımı tuttukları sorusu yöneltildi. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 31 Galatasaray’dan yana görüş belirtirken, yüzde 29.1’i tercihini Fenerbahçe’den yana kullandı. Araştırmanın sonucuna göre: Beşiktaş’ı tutanların oranı yüzde 21.3, Trabzonspor’u destekleyenlerin oranı ise 6.8 olarak açıklandı.
Araştırmada çıkan sonuç: Galatasaraylı seçmen tercihini AK Parti’den yana kullanırken, Fenerbahçe taraftarı ise CHP yönünde görüş belirtti.

işte partilerin taraftar oy dağılımı; Adalet ve Kalkınma Partisi: Galatasaray: Yüzde 32 Fenerbahçe: Yüzde 28 Beşiktaş: Yüzde 18Trabzonspor: Yüzde 6
Cumhuriyet Halk Partisi: Fenerbahçe: Yüzde 38 Galatasaray: Yüzde 29Beşiktaş: Yüzde 21 Trabzonspor: Yüzde 7
Milliyetçi Hareket Partisi: Galatasaray: Yüzde 27 Fenerbahçe: Yüzde 24Beşiktaş: Yüzde 24 Trabzonspor: Yüzde 11 Barış ve Demokrasi PartisiFenerbahçe: Yüzde 44 Galatasaray: Yüzde 24 Beşiktaş: Yüzde 20

Bir önceki yazımız olan Bağcılar'da Yakılmış Kadın Cesedi Bulundu başlıklı makalemizde Bağcılar'da, Bulundu ve Cesedi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , ,