İşte BDP’li Kaplan’ın örgütten isteği


BDP’li Hasip Kaplan, parti örgütüne seslendi Şırnak Valisi Hasan İpek ve diğer yöneticileri adım adım takip etmelerini istedi. Bölgede kirli işlerin döndüğünü iddi eden Kaplan, Vali İpek’in barış sürecini zedelediğini iddia etti.

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, partisinin merkez ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, dün Şırnak Valisi Hasan İpek’le tartışmasını hatırlattı, parti teşkilatlarının yöneticileri adım adım takip etmelerini istedi.

“ADIM ADIM TAKİP EDECEKSİNİZ”

Kaplan, dün Şerefattin Elçi Havalimanı’ndaki bir tören sırasında Şırnak Valisi Hasan İpek’e gösterdiği tepkiyi hatırlatarak şunları söyledi:

“Vali diyor ki ben devletin ve hükümetin adına konuşuyorum. Seçilmişlerin gözünün içine baka baka, ben devletim diyor. Hükümetin yani atanmış birisi, hükümetin tayin etmiş birisi, hükümetin bir yandaşı buraya gelip seçilmişlerin gözü içine baka baka ben devletim diyor.

Senin o devletini Şırnak halkı çok iyi tanıyor. Buradan uyarıyorun. Hükümetin atadığı memurlar burada seçime karışmasın. Buradaki örgütüme sesleniyorum. Nereye gidecek bir vali, bir kaymakamın nefesini takip edeceksiniz. Kiminle oturuyor kalkıyor. Çünkü kirli oyunlar oynanıyor. Şırnak’ta barış sürecini çözüm sürecini biz ayakta tutmaya çalışırken, Vali kalkıp açıklama yapıyor, Cizre’de 100 el yapımı bomba, 700 adet molotof yani bir kamyon eder. Cizre’de pazaryerinde 35 esnafımızın gece kepenkler kapalı ateş verildi. İtfaiye araçlarımız atılan gaz bombaları nedeniyle görevlerini yapamaz duruma geldi.”

Bir önceki yazımız olan Dağıstan lideri: "Terör İslam’la birlikte anılamaz" başlıklı makalemizde anılamaz", birlikte ve Dağıstan lideri: "Terör hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,