Komutanlar sıfır noktasına indi!

Türkiye’nin Suriye hazırlığı sürüyor! Sınırda yoğun güvenlik önlemleri alınırken bugün İkinci Ordu Komutanı sıfır noktasına indi. Orgeneral Galip Mendi ve beraberindeki heyet sınırı inceledi.

Suriye’ye yönelik herhangi bir olası askeri müdahale öncesi sınır hattında güvenlik ve denetimler yoğunlaştı. Bugün İknci Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi ve beraberindeki üst düzey askeri heyet askeri helikopterler ile Şanlıurfa 20. Zırhlı Tuğay Komutanlığı’na geldi.

Buradan ikisi Skorsky olmak üzere toplam 5 askeri helikopter ile havalanan Genelkurmay heyeti 20. Zırhlı Tuğay Komutanlığına bağlı Suruç-Mürşitpınar Askeri Birliği’ne geldi.

SINIR HATTINI İNCELEDİLER

Genelkurmay askeri heyeti PKK/PYD’nin elinde bulunan (Ayn El-Arab) Kobani sınırının sıfır noktasında bulunan Mürşitpınar Askeri Birliği’nde sınır hattını inceleyeceği öğrenildi.
Öte yandan Orgeneral Galip Mendi’nin havadan sınır hattını incelediği esnalarda sınırın diğer tarafında bulunan bir grup Suriyeli Kürt, Mürşitpınar Askeri Birliği denetiminde olan ‘Mürşitpınar Sınır Kapısı’na gelerek ”savaşa hayır, savaş istemiyoruz” şeklinde döviz kaldırıp slogan atmaları dikkatlerden kaçmadı.

Bir önceki yazımız olan Anadolu için son 900 yılın projesi başlıklı makalemizde 900, Anadolu ve için hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , ,