Validen izin almışlar isim vermemişler

Bakan çocuklarını kapsayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Ankara kulislerine yansıyan bilgiye göre, Ekonomi Bakanı zZAFER ÇAĞLIYAN’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan’ı gözaltına almak için İstanbul Emniyeti Mali Şube ve Organize Suçla Mücadele Şubesi ekipleri Ankara’ya geldi.

Ekip, bölgelerinin dışında operasyon yapacağı için Ankara Valisi Aladdin Yüksel’den izin istedi. Alınan bilgiye göre, Yüksel’in kimin gözaltına alınacağını sorması üzerine, “Çok gizli bir operasyon. Kim olduğu önemli değil. Öğrenmenize gerek yok” yanıtını aldı.
Vali Yüksel’den izni alan ekip daha sonra Salih Kaan Çağlayan’ı gözaltına aldı.
Ankara Valiliğ
İstanbul merkezli operasyon
-Ankara Valiliği: -“Bazı internet haber ve portallarında yer alan ‘Validen izin almışlar, isim vermemişler’ başlığı ile yer alan habrler yalan, yanlış ve gerçeklerle bağdaşmamaktadır”

ANKARA (AA) – Ankara Valiliğinden, bazı internet sitelerinde yer “Validen izin almışlar isim vermemişler” başlıklı haberlerin yalan, yanlış ve gerçeklerle bağdaşmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde görevli polislerin Ankara valisinden izin istediğine yönelik haberde üretilen senaryonun, idari usul ve esaslara uygun olmadığı belirtildi.

Açıklamada, başka illerden gelen polis amir veya memurlarının il valileri ile görüşmesi uygulamasının “Türk İdari Hukuku” teamüllerine uygun bulunmadığı bildirilerek, “İl Valilerinin asayiş ve bu benzeri olaylarla ilgili olarak muhatabı sadece İl Emniyet Müdürleri olup işbu haber; yalan, yanlış ve gerçeklerle bağdaşmamaktadır” ifadesine yer verildi.

Bir önceki yazımız olan 5 emniyet müdürü görevden alındı! başlıklı makalemizde 5 emniyet müdürü ve görevden alındı! hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,